Perfekt pasta och småpasta för barn

För goda måltider varje dag!

Pasta för barn utvecklad för att skapa goda och färgglada måltider anpassade för de minsta. Praktiska former och kvalitetsingredienser ger variation i vardagens måltider. Perfekt för att göra varje måltid enklare och roligare.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från För vem? Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

Pasta & småpasta: 4 artiklar

Mamuko Capellinipasta Ekologisk

Mamuko Capellinipasta Ekologisk, 320 g

  • Från 12 månader
  • Bra grund för kreativa babyrätter
  • Med vitamin B1
41 kr 44 kr (128 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Mamuko Stellinipasta Ekologisk

Mamuko Stellinipasta Ekologisk, 320 g

  • Från 12 månader
  • Barnvänlig pastastorlek
  • Tillverkad av ekologisk durumvetegryn
44 kr (138 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Mamuko Risonipasta Ekologisk

Mamuko Risonipasta Ekologisk, 320 g

  • Från 12 månader
  • Inga tillsatta konserveringsmedel
  • Innehåller vitamin B1
44 kr (138 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Mamuko Ditalinipasta Ekologisk

Mamuko Ditalinipasta Ekologisk, 320 g

  • Från 12 månader
  • Ekologisk durumvetegryn
  • Mild smak
44 kr (138 kr / kg)

För närvarande inte tillgänglig