Rengöringslotioner för bebisar och barn

Perfekta för skonsam och effektiv rengöring

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Höjdpunkter
Filter

Rengöringslotioner: 1 - 30 av 37 artiklar

Weleda Calendula Body Wash & Schampo

Weleda Calendula Body Wash & Schampo, 200 ml

  • Skyddar mot uttorkning
  • Tvålfri
  • Extra skonsam mot ögonen
95 kr (475 kr / l)

Leverans till 08. oktober

lavera Hello Baby Presentförpackning

lavera Hello Baby Presentförpackning

  • 1x tvättlotion & schampo, 200 ml
  • 1x barnvårdsolja, 100 ml
  • 1x sårskyddskräm, 20 ml
109 kr 115 kr

Leverans till 08. oktober

Family Duschgel ekologisk kokos och vanilj

SANTE Naturkosmetik Family Duschgel ekologisk kokos och vanilj, 500 ml

  • Tropisk doft
  • För hela familjen
  • Värdefull vårdande formulering
86 kr (172 kr / l)

Leverans till 08. oktober

youfreen Kroppstvätt

youfreen Kroppstvätt, minty energy (200 ml)

  • För känslig hud
  • Rengör skonsamt
  • Mjukt & lent skum
102 kr (510 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Planet Kid Extra Mild Cleansing Gel

Planet Kid Extra Mild Cleansing Gel, 300 ml

  • För alla hudtyper
  • Praktiskt att använda
  • Ger fukt
123 kr (410 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Memì - Natural Baby Care First Touch Oil

Memì - Natural Baby Care First Touch Oil, 200 ml

  • För känslig babyhud
  • Passar för hud & hår
  • Kan användas från födseln
194 kr (970 kr / l)

Leverans till 08. oktober

YOPE Shower Gel for Kids Cranberry & Lavender

YOPE Shower Gel for Kids Cranberry & Lavender, 400 ml

  • För barns hud från 3 år
  • Uppfriskande doft
  • Skonsamma växtextrakt
92 kr (230 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Family Duschgel ekologisk ananas & citron

SANTE Naturkosmetik Family Duschgel ekologisk ananas & citron, 500 ml

  • Exotisk doft
  • För hela familjen
  • Värdefull vårdande formulering
86 kr (172 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Happy Earth Baby & Kids Wash & Bath Gel

Happy Earth Baby & Kids Wash & Bath Gel, 300 ml

  • För känslig hud
  • Tvålfri & hudvänlig
  • Kan användas direkt från födseln
115 kr (383 kr / l)

Leverans till 08. oktober

farfalla Baby Rose Mild Wash Cream

farfalla Baby Rose Mild Wash Cream, 145 ml

  • För känslig hud
  • Lugnar
  • Skonsamma tensider
183 kr (1 262 kr / l)

Leverans till 08. oktober

NeBiolina Bebé Bath Body & Hair

NeBiolina Bebé Bath Body & Hair, 500 ml

  • För hår & kropp
  • Vårdande egenskaper
  • Tvålfri & mild mot huden
99 kr (198 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Memì - Natural Baby Care Cloud Wash

Memì - Natural Baby Care Cloud Wash, 200 ml

  • För känslig hud & känsligt hår
  • Extra skonsam & mild mot huden
  • Skyddar mot uttorkning
194 kr (970 kr / l)

Leverans till 08. oktober

youfreen Body Wash Sporty Lemon

youfreen Body Wash Sporty Lemon, 200 ml

  • För ung, känslig hud
  • Vårdande & skyddande
  • Fräsch citrusblandning
102 kr (510 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Penaten Baby Body & Shower Wash

Penaten Baby Body & Shower Wash, 400 ml

  • För barnets hud
  • No-more-tears formula
  • 1/3 lotion innehåll
52 kr (130 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Little Siberica BIO Baby Bath Gel

Little Siberica BIO Baby Bath Gel, 250 ml

  • För känslig babyhud
  • Särskilt mild
  • Rent vegetabiliska tensider
87 kr (348 kr / l)

Leverans till 08. oktober

youfreen Body Wash Bloomy Orange

youfreen Body Wash Bloomy Orange, 200 ml

  • För ung, känslig hud
  • Skyddande & vårdande
  • Blommig citrusdoft
102 kr (510 kr / l)

Leverans till 08. oktober

benecos Family Size Shower Gel Fruity Beauty

benecos Family Size Shower Gel Fruity Beauty, 950 ml

  • För alla hudtyper
  • Med en söt mangodoft
  • Från 3 år
115 kr (121 kr / l)

Leverans till 07. oktober

youfreen Duschkaka funky breeze

youfreen Duschkaka funky breeze, 75 g

  • För alla hudtyper
  • Med medelhavsprägel
  • Ger smidighet
67 kr (893 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Officina Naturae Baby 2in1 Festes Shampoo & Duschbad

Officina Naturae Baby 2in1 Festes Shampoo & Duschbad, 50 g

  • Mjukt skum
  • Med vårdande extrakt
  • Praktisk
114 kr (2 280 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

youfreen Duschkaka lovely berry

youfreen Duschkaka lovely berry, 75 g

  • För alla hudtyper
  • Ger smidighet
  • Hållbar & miljövänlig
67 kr (893 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Pilogen Carezza Bio Bio Baby Rengöringsolja

Pilogen Carezza Bio Bio Baby Rengöringsolja, 250 ml

  • För känslig babyhud
  • Tar även bort mjölkskorv
  • Lugnar huden
110 kr (440 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Eliah Sahil Organic Melon Shower Powder for Kids

Eliah Sahil Organic Melon Shower Powder for Kids, 90 g

  • Särskilt mild & skonsam
  • pH-neutral formula
  • Fruktig doft
115 kr (1 278 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

dieNikolai Bio Baby Set

dieNikolai Bio Baby Set

  • För fin och känslig bebishud
  • 1 x Bio Baby Soothing Bath, 195 ml
  • 1 x Bio Baby Soothing Cream, 80 ml
518 kr

Leverans till 08. oktober

benecos Family Size Shower Gel Garden Pleasure

benecos Family Size Shower Gel Garden Pleasure, 950 ml

  • För alla hudtyper
  • Skyddar & vårdar
  • Från 3 år
115 kr (121 kr / l)

Leverans till 07. oktober

Uoga Uoga Hair & Body Wash EFA

Uoga Uoga Hair & Body Wash EFA, 250 ml

  • För känslig hud och hår
  • Rengör milt & grundligt
  • Med fantastiska klistermärken
207 kr (828 kr / l)

Leverans till 08. oktober

tetesept® Kids Rolig Tvättslem

tetesept® Kids Rolig Tvättslem, 100 g

  • För barn från 3 år
  • Kan användas flera gånger
  • För dusch & bad
57 kr (570 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

NeBiolina Bebé Extra-mild Baby Dermo Cleanser

NeBiolina Bebé Extra-​mild Baby Dermo Cleanser, 500 ml

  • Återfuktar huden
  • Tvålfri & mild för huden
  • Med vårdande risproteiner
99 kr (198 kr / l)

Leverans till 08. oktober

NeBiolina Soap-free Dermo Cleanser

NeBiolina Soap-​free Dermo Cleanser, 500 ml

  • För känslig hud
  • Särskilt mild mot huden
  • Med havreextrakt & aloe vera
99 kr (198 kr / l)

Leverans till 08. oktober

La Saponaria Duschlotion Ekologisk Havre & Prebiotika

La Saponaria Duschlotion Ekologisk Havre & Prebiotika, 200 ml

  • För torr & känslig hud
  • Återfuktar huden
  • Särskilt skonsam
102 kr (510 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Eau Thermale JONZAC Lipid Replenishing Cleansing Oil

Eau Thermale JONZAC Lipid Replenishing Cleansing Oil, 500 ml

  • För mycket torr & känslig hud
  • För spädbarn, barn & vuxna
  • Skyddar mot fuktförlust
197 kr (394 kr / l)

Leverans till 08. oktober