Milda och effektiva schampon och balsam

Produkter för rengöring av hår och vård av hårbotten

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar
Filter

Hår & hårbotten: 1 - 30 av 39 artiklar

Urtekram Calendula Schampo för barn

Urtekram Calendula Schampo för barn, 500 ml

  • Gör håret mjukt
  • Håller hårbotten i balans
  • Återfuktar
143 kr (286 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Penaten Baby Shampoo

Penaten Baby Shampoo, 400 ml

  • No-more-tears formula
  • Ger näring till håret
  • Lätt att skölja
42 kr (105 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Wheat Protein Sensitive Shampoo

farfalla Wheat Protein Sensitive Shampoo, 200 ml

  • För normalt hår
  • Även för känslig hårbotten
  • Balanserande & återfuktande
160 kr (800 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Memì - Natural Baby Care Leave In

Memì - Natural Baby Care Leave In, 150 ml

  • För fint babyhår
  • Passar från 12 månader
  • Behöver inte sköljas ur
160 kr (1 067 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Memì - Natural Baby Care Hair Gentle

Memì - Natural Baby Care Hair Gentle, 200 ml

  • För fint babyhår
  • Mild formula som inte svider i ögonen
  • Balanserande & vårdande
160 kr (800 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Baby & Kids Detangler

Babyton Baby & Kids Detangler, 200 ml

  • För känslig hårbotten
  • Utreder håret
  • Naturlig glans & mjukhet
78 kr (390 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Planet Kid Brightness Apricot Shampoo

Planet Kid Brightness Apricot Shampoo, 200 ml

  • För alla hårtyper
  • Inga-fler-tårar
  • Går håret lätt att kamma
87 kr (435 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Memì - Natural Baby Care Baby Oil

Memì - Natural Baby Care Baby Oil, 150 ml

  • För känslig babyhud
  • Passar även vid skorv
  • Närande & skyddande
194 kr (1 293 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Planet Kid Solid Star Schampo

Planet Kid Solid Star Schampo, 15 g

  • Särskilt skonsam
  • Lättare att kamma & glans
  • Behändig form
51 kr (3 400 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Planet Kid Tangle Free Raspberry Shampoo

Planet Kid Tangle Free Raspberry Shampoo, 200 ml

  • För alla hårtyper
  • Inga tårar längre
  • Går håret lätt att kamma
87 kr (435 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Wheat Protein Leave-in Conditioner & Spray

farfalla Wheat Protein Leave-​in Conditioner & Spray, 100 ml

  • För normalt hår
  • Även för känsliga hårbottnar
  • För mjukhet & glans
194 kr (1 940 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Easy Washing Ultra-Gentle Shampoo for Kids

YOPE Easy Washing Ultra-​Gentle Shampoo for Kids, 300 ml

  • För känslig barnhud
  • Hypoallergen formula
  • Med aloe vera & sojaextrakt
92 kr (307 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Happy Earth Baby & Kids Hair Lotion

Happy Earth Baby & Kids Hair Lotion, 150 ml

  • Perfekt för de allra minsta
  • Reder ut & vårdar
  • Kan användas från födseln
115 kr (767 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Easy Combing Ultra-Gentle Detangling Spray for Kids

YOPE Easy Combing Ultra-​Gentle Detangling Spray for Kids, 150 ml

  • För tovigt hår
  • Skonsam formula
  • Med bambuvatten
92 kr (613 kr / l)

Leverans till 08. oktober

benecos Family Size Shampoo Sweet Sensation

benecos Family Size Shampoo Sweet Sensation, 950 ml

  • För alla hårtyper
  • Återfuktar
  • Från 3 år
115 kr (121 kr / l)

Leverans till 07. oktober

Baby Foaming Shampoo

Babyton Baby Foaming Shampoo, 150 ml

  • För känslig hårbotten
  • Kan användas från födseln
  • No-Tears-formula
112 kr (747 kr / l)

Leverans till 08. oktober

La Saponaria DIY "Tvål"

La Saponaria DIY "Tvål", 500 ml

  • För alla hudtyper
  • Koncentrerad formel
  • Tillräckligt för 750 ml tvättgel
114 kr (228 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Urtekram Calendula Children's Spray Conditioner

Urtekram Calendula Children's Spray Conditioner, 250 ml

  • Leave-In-vård
  • Ger smidighet
  • Skonsam
86 kr (344 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Sylveco For Kids Leave-in Conditioner

Sylveco For Kids Leave-​in Conditioner, 150 ml

  • För känsligt babyhår
  • Gör håret lätt att kamma
  • Stärker hårstrukturen
90 kr (600 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Sylveco For Kids 2in1 Shampoo & Conditioner

Sylveco For Kids 2in1 Shampoo & Conditioner, 300 ml

  • För barn från 3 år
  • Närande & vårdande
  • Stöder frisk hårväxt
109 kr (363 kr / l)

Leverans till 08. oktober

La Saponaria Schampo med olivolja

La Saponaria Schampo med olivolja, 200 ml

  • Rengör mycket skonsamt
  • Milt vårdande
  • Utan irriterande ämnen
92 kr (460 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Pilogen Carezza Bio-Bio Baby Utredande Balsam

Pilogen Carezza Bio-​Bio Baby Utredande Balsam, 200 ml

  • För barn och känsliga vuxna
  • Tämjande effelt
  • Svider inte i ögonen
93 kr (465 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Eliah Sahil Organiskt schampo - Drakblod för barn

Eliah Sahil Organiskt schampo -​ Drakblod för barn, 100 g

  • Med värdefulla växtessenser
  • Lugnande egenskaper
  • Finns även som påfyllning
155 kr (1 550 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

Eliah Sahil Eko-Shampo Kamomill för barn

Eliah Sahil Eko-​Shampo Kamomill för barn, 100 g

  • Mild mot huden
  • Med utvalda växtessenser
  • Finns även som refill
149 kr (1 490 kr / kg)

Leverans till 08. oktober

NeBiolina KIDS Shampoo Organic Oats

NeBiolina KIDS Shampoo Organic Oats, 200 ml

  • Särskilt mild mot huden
  • Vårdar hår & hårbotten
  • Mild för ögonen
80 kr (400 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Urtekram Soft Wild Rose Shampoo

Urtekram Soft Wild Rose Shampoo, 250 ml

  • För färgat hår
  • Vårdar topparna
  • Rengör särskilt skonsamt
92 kr (368 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Provida Organics Bach-Flowers Baby Shampoo

Provida Organics Bach-​Flowers Baby Shampoo, 100 ml

  • För baby- & barnhår
  • Även som hårbottenvård
  • Balanserar & harmoniserar
131 kr (1 310 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Provida Organics Skonsamt Barnschampoo

Provida Organics Skonsamt Barnschampoo, 150 ml

  • Perfekt för känslig hårbotten
  • Återfuktar
  • Särskilt mild
166 kr (1 107 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Baby & Kids Conditioner

Babyton Baby & Kids Conditioner, 250 ml

  • För känsligt hår & känslig hårbotten
  • Gör håret lätt att kamma
  • Mjukhet & glans
112 kr (448 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Baby & Kids Shampoo

Babyton Baby & Kids Shampoo, 400 ml

  • För känslig hårbotten
  • Skonsam No-Tears-formula
  • Balanserat pH-värde
112 kr (280 kr / l)

Leverans till 08. oktober