Produkter för rengöring av barns kropp och hår

Badprodukter, schampo, våtservetter, tvålar och mycket mer

Produkter för rengöring av barns kropp och hår med skonsamma formuleringar anpassade för känslig hud. Badprodukter, schampo, tvålar och våtservetter följer med i den dagliga vårdrutinen. Perfekta för spädbarn och barn.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från Produktegenskaper Hudtyp Hårtyp Certifikat och kvalitetsmärkningar Konsistens/administreringsform Höjdpunkter
Filter

Rengöring för kropp & hår: 1 - 30 av 134 artiklar

HiPP Babymjukt Fuktigt Toalettpapper

HiPP Babymjukt Fuktigt Toalettpapper, 50 Stycken

  • För känslig hud
  • Skonsam & ultra-sensitiv
  • Doftfri & pH-neutral hud
22 kr (0 kr / st.)

Leverans till 08. oktober

Pampers Våtservetter Harmonie Aqua

Pampers Våtservetter Harmonie Aqua, 1 x 10 (10 Stycken)

  • Återställ pH-värdet
  • Lotion med 99% vatten
  • Utan alkohol och parfym
8 kr 10 kr (1 kr / st.)

Leverans till 08. oktober

Beauty Baby Skyddande Oljelotionsservetter

Beauty Baby Skyddande Oljelotionsservetter, 85 Stycken

  • Återfettande
  • För ansikte, händer & blöjområde
  • Med rapsolja & rosmarinextrakt
34 kr (0 kr / st.)

Leverans till 08. oktober

HiPP Soft & Pur Feuchttücher

HiPP Soft & Pur Feuchttücher, 144 Stycken

  • För torr & känslig hud
  • Parfymfri
  • Extra skonsam
67 kr (0 kr / st.)

Leverans till 07. oktober

Baby Soft Ultra-Sensitive Wipes, 5st Extrapaket

HiPP Baby Soft Ultra-​Sensitive Wipes, 5st Extrapaket, 240 Stycken

  • Utan parfym
  • Utan eteriska oljor
  • Från 1:a levnadsdagen
74 kr (0 kr / st.)

Leverans till 07. oktober

PAEDIPROTECT 2-in-1 Schampo & Tvättlotion

PAEDIPROTECT 2-​in-​1 Schampo & Tvättlotion, 200 ml

  • För torr & känslig hud
  • För barn & vuxen
  • Skonsamt rengöringsmedel
41 kr (205 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Urtekram Calendula Schampo för barn

Urtekram Calendula Schampo för barn, 500 ml

  • Gör håret mjukt
  • Håller hårbotten i balans
  • Återfuktar
143 kr (286 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Pampers Våtservetter Fresh Clean

Pampers Våtservetter Fresh Clean, 1.200 Stycken

  • Väldigt mjuka
  • Rengör skonsamt
  • Skyddar huden
371 kr (0 kr / st.)

Leverans till 07. oktober

Weleda Calendula Body Wash & Schampo

Weleda Calendula Body Wash & Schampo, 200 ml

  • Skyddar mot uttorkning
  • Tvålfri
  • Extra skonsam mot ögonen
95 kr (475 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Pampers Våtservetter Sensitive

Pampers Våtservetter Sensitive, 1.200 Stycken

  • Utan parfym, alkohol & färgämnen
  • Med växtbaserade fibrer
  • Dermatologiskt testad
371 kr (0 kr / st.)

Leverans till 07. oktober

Kids 3in1 Duschgel, Shampoo & Conditioner Berry Fragrance

NIVEA Kids 3in1 Duschgel, Shampoo & Conditioner Berry Fragrance, 250 ml

  • Rengör försiktigt
  • Vårdar håret
  • Särskilt mild
40 kr (160 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Penaten Baby Shampoo

Penaten Baby Shampoo, 400 ml

  • No-more-tears formula
  • Ger näring till håret
  • Lätt att skölja
42 kr (105 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Wheat Protein Sensitive Shampoo

farfalla Wheat Protein Sensitive Shampoo, 200 ml

  • För normalt hår
  • Även för känslig hårbotten
  • Balanserande & återfuktande
160 kr (800 kr / l)

Leverans till 08. oktober

lavera Hello Baby Presentförpackning

lavera Hello Baby Presentförpackning

  • 1x tvättlotion & schampo, 200 ml
  • 1x barnvårdsolja, 100 ml
  • 1x sårskyddskräm, 20 ml
109 kr 115 kr

Leverans till 08. oktober

Family Duschgel ekologisk kokos och vanilj

SANTE Naturkosmetik Family Duschgel ekologisk kokos och vanilj, 500 ml

  • Tropisk doft
  • För hela familjen
  • Värdefull vårdande formulering
86 kr (172 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Memì - Natural Baby Care Leave In

Memì - Natural Baby Care Leave In, 150 ml

  • För fint babyhår
  • Passar från 12 månader
  • Behöver inte sköljas ur
160 kr (1 067 kr / l)

Leverans till 08. oktober

NIVEA Baby Godnatt Bad & Schampo

NIVEA Baby Godnatt Bad & Schampo, 200 ml

  • Torr, normal & känslig hud
  • Med naturlig mandelolja
  • SleepEssence™ Doftkomplex
45 kr (225 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Memì - Natural Baby Care Hair Gentle

Memì - Natural Baby Care Hair Gentle, 200 ml

  • För fint babyhår
  • Mild formula som inte svider i ögonen
  • Balanserande & vårdande
160 kr (800 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Mild Hair & Body Wash Black Oat Chamomile

Yukies Mild Hair & Body Wash Black Oat Chamomile, 150 ml

  • För känslig hud & hår
  • För barn & vuxna
  • Bevarar hudens skyddsbarriär
183 kr 229 kr (1 220 kr / l)

Leverans till 20. oktober

ATTITUDE baby leaves®  99% Water Wipes

ATTITUDE baby leaves® 99% Water Wipes, 72 Stycken

  • Består till 99 % av rent vatten
  • Speciellt utvecklade för känslig hud
  • Praktisk en-&-en-urdragning
65 kr (1 kr / st.)

Leverans till 08. oktober

Babyvåtservetter, Eko

Babyvåtservetter, Eko, 50 Stycken

  • Biologiskt nedbrytbara & komposterbara
  • Med värdefulla ekologiska växtoljor
  • Fria från alkohol & mikroplast
63 kr (1 kr / st.)

Leverans till 08. oktober

alviana Naturkosmetik Baby Våtservetter Sensitive

alviana Naturkosmetik Baby Våtservetter Sensitive, 48 Stycken

  • För känslig babyhud
  • Med vegetabiliska tvättämnen
  • Tillverkad av komposterbara cellulosafibrer
36 kr (1 kr / st.)

Leverans till 08. oktober

Baby & Kids Detangler

Babyton Baby & Kids Detangler, 200 ml

  • För känslig hårbotten
  • Utreder håret
  • Naturlig glans & mjukhet
78 kr (390 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Hydrophil 2in1 Kids Shower & Shampoo

Hydrophil 2in1 Kids Shower & Shampoo, utter (200 ml)

  • För känslig hud & hårbotten
  • Kambar & len
  • pH-neutral
45 kr (225 kr / l)

Leverans till 23. oktober

LILLYDOO Våtservetter med 99 % Vatten

LILLYDOO Våtservetter med 99 % Vatten, 60 Stycken

  • Skonsam rengöring
  • Med EKOLOGISK mandelolja
  • Parfym & plastfri
46 kr (1 kr / st.)

Leverans till 08. oktober

Kids 3in1 Duschgel, Shampoo & Balsam Apple Fragrance

NIVEA Kids 3in1 Duschgel, Shampoo & Balsam Apple Fragrance, 250 ml

  • Extra mild formula
  • Med ekologisk aloe vera
  • Inget rivande, inga tårar
40 kr (160 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Planet Kid Brightness Apricot Shampoo

Planet Kid Brightness Apricot Shampoo, 200 ml

  • För alla hårtyper
  • Inga-fler-tårar
  • Går håret lätt att kamma
87 kr (435 kr / l)

Leverans till 08. oktober

youfreen Kroppstvätt

youfreen Kroppstvätt, minty energy (200 ml)

  • För känslig hud
  • Rengör skonsamt
  • Mjukt & lent skum
102 kr (510 kr / l)

Leverans till 08. oktober

Memì - Natural Baby Care Baby Oil

Memì - Natural Baby Care Baby Oil, 150 ml

  • För känslig babyhud
  • Passar även vid skorv
  • Närande & skyddande
194 kr (1 293 kr / l)

Leverans till 08. oktober

ecolunes Baby Schampo & Tvättgel 2-i-1

ecolunes Baby Schampo & Tvättgel 2-​i-​1, 300 ml

  • Från födseln
  • För alla hårtyper
  • För känslig hud & hårbotten
67 kr (223 kr / l)

Leverans till 08. oktober