Solskydd för bebisar och barn

Skonsamma krämer och lotioner som skyddar huden mot solen

Solskydd för spädbarn och barn utvecklade för känslig hud. Krämer och lotioner hjälper till att skydda mot solen under lek och aktiviteter utomhus. Perfekta för komfort och skydd under varma dagar.

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Ålder från Produktegenskaper Hudtyp Certifikat och kvalitetsmärkningar Konsistens/administreringsform Solskydd (SPF) Höjdpunkter
Filter

Solskydd: 1 - 30 av 40 artiklar

PAEDIPROTECT Solspray SPF 50+

PAEDIPROTECT Solspray SPF 50+, 150 ml

  • Absorberas snabbt
  • Vegansk & doftfri
  • Utan oktokrylen
127 kr 150 kr (847 kr / l)

Leverans till 09. oktober

PAEDIPROTECT Solkräm för Hela Familjen SPF 50+

PAEDIPROTECT Solkräm för Hela Familjen SPF 50+, 200 ml

  • Utan oktokrylen
  • Enkel distribution
  • Med maskrosextrakt
174 kr 218 kr (870 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Sol de Ibiza Natural Mineral Sunscreen LSF 30

Sol de Ibiza Natural Mineral Sunscreen LSF 30, 100 g

  • För ansikte & kropp
  • Högt UVA/UVB-skydd med brett spektrum
  • Plastfri & vegansk
239 kr 299 kr (2 390 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Badger Balm Baby Sunscreen Cream SPF 30

Badger Balm Baby Sunscreen Cream SPF 30, 87 ml

  • Balanserat UVA- & UVB-skydd
  • Vattenfast & svettålig
  • Återfuktar & vårdar
156 kr 195 kr (1 793 kr / l)

Leverans till 09. oktober

PAEDIPROTECT Ansiktssolskydd SPF 50+

PAEDIPROTECT Ansiktssolskydd SPF 50+, 30 ml

  • För känslig ansiktshud
  • Absorberas snabbt
  • Parfymfri
89 kr (2 967 kr / l)

Leverans till 09. oktober

SUN Kids Sensitive Protection & Care Sun Milk SPF 50+

NIVEA SUN Kids Sensitive Protection & Care Sun Milk SPF 50+, 200 ml

  • För känslig barnhud
  • Testad av barnläkare
  • Minskar allergiriskerna
194 kr 229 kr (970 kr / l)

Leverans till 09. oktober

eco cosmetics Baby & Kids Solskydd SPF 50+ Neutral

eco cosmetics Baby & Kids Solskydd SPF 50+ Neutral, 50 ml

  • Vattentät & lågallergen
  • Balanserade UVA/UVB-filter
  • Omedelbart effektiv
264 kr (5 280 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Acorelle Sun Spray Kids SPF 50

Acorelle Sun Spray Kids SPF 50, 150 ml

  • Praktiskt format & enkel applicering
  • Med näring & antioxidanter
  • Vattenfast & oparfymerad
292 kr (1 947 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Acorelle Solkräm Baby SPF 50+ utan doft

Acorelle Solkräm Baby SPF 50+ utan doft, 50 ml

  • Hypoallergen och parfymfri
  • Rena mineralfilter
  • Vårdar med högkvalitativa oljor
244 kr (4 880 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Acorelle Solspray Kids SPF 50

Acorelle Solspray Kids SPF 50, 150 ml

  • Praktiskt format & enkel applicering
  • Antioxidativ & vårdande
  • Vattenresistent & oparfymerad
366 kr (2 440 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Acorelle Solspray SPF 50 oparfymerad

Acorelle Solspray SPF 50 oparfymerad, 100 ml

  • Vattenfast & zinkfri
  • För ansikte & kropp
  • Från 3 år
292 kr (2 920 kr / l)

Leverans till 09. oktober

lavera Sensitive Sun Lotion for Kids SPF 50+

lavera Sensitive Sun Lotion for Kids SPF 50+, 100 ml

  • För ansikte & kropp
  • UVA & UVB-skydd
  • Vattentät & oparfymerad
149 kr (1 490 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Baby & Kids Mineral Daily Sunscreen Stick SPF30

Babyton Baby & Kids Mineral Daily Sunscreen Stick SPF30, 20 g

  • För känsliga hudtyper
  • Bredspektrigt UVA- & UVB-skydd
  • Enkel applicering
78 kr (3 900 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Baby & Kids Mineral Daily Sunscreen Spray SPF30

Babyton Baby & Kids Mineral Daily Sunscreen Spray SPF30, 200 ml

  • För känslig hud
  • Bredspektrumskydd mot UVA- & UVB-strålar
  • Vattenresistent & revvänligt
216 kr (1 080 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Baby & Kids Mineral Atopic Sunscreen SPF30

Babyton Baby & Kids Mineral Atopic Sunscreen SPF30, 100 ml

  • För känslig & atopisk hud
  • Bredspektrumskydd mot UVA- & UVB-strålar
  • Vattenresistent & revvänligt
158 kr (1 580 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Baby & Kids Mineral Sport Sunscreen SPF30

Babyton Baby & Kids Mineral Sport Sunscreen SPF30, 100 ml

  • För känslig hud
  • Bredspektrumskydd mot UVA- & UVB-strålar
  • Vattenresistent & revvänligt
147 kr (1 470 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Baby & Kids Mineral Daily Sunscreen SPF30

Babyton Baby & Kids Mineral Daily Sunscreen SPF30, 50 ml

  • För känslig hud
  • Lätt formula utan fet känsla
  • Balanserat skydd mot UVA- & UVB-strålar
89 kr (1 780 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Biosolis Solkräm ansikte SPF 30

Biosolis Solkräm ansikte SPF 30, 50 ml

  • Rena mineralfilter
  • Utan dofter
  • Vattenavvisande
185 kr (3 700 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Biosolis Solkräm för Ansiktet SPF 50+

Biosolis Solkräm för Ansiktet SPF 50+, 50 ml

  • Mineraliskt UVA- och UVB-skydd
  • Även för lätta hudtyper
  • Vattentålig
202 kr (4 040 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Biosolis Solmjölk SPF 30

Biosolis Solmjölk SPF 30, 100 ml

  • Vattenresistent
  • Skyddar och ger huden näring
  • Fri från nanopartiklar
255 kr (2 550 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Biosolis Kids Sun Milk SPF 50+

Biosolis Kids Sun Milk SPF 50+, 100 ml

  • 100% fysikaliska filter
  • Balanserat UVA & UVB skydd
  • Ger näring & återfuktar huden
288 kr (2 880 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Biosolis Solspray SPF 50

Biosolis Solspray SPF 50, 100 ml

  • Rent fysikaliska & naturliga filter
  • Balanserat UVA & UVB skydd
  • Med vårdande oljor
288 kr (2 880 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Biosolis Solspray SPF 30

Biosolis Solspray SPF 30, 100 ml

  • För hud som redan skämmts bort av solen
  • Vårdar ansiktet och kroppen
  • Rent mineralisk
261 kr (2 610 kr / l)

Leverans till 09. oktober

HiPP Baby Soft Sun Sunscreen SPF 50+

HiPP Baby Soft Sun Sunscreen SPF 50+, 150 ml

  • För känslig hud
  • Vattentålig formula
  • Skyddar mot UVA- & UVB-strålar
195 kr (1 300 kr / l)

Leverans till 09. oktober

La Saponaria osolebio Solkräm SPF 50+

La Saponaria osolebio Solkräm SPF 50+, 50 ml

  • Även för barn & känslig hud
  • För ansikte & kropp
  • UVA & UVB skydd
137 kr (2 740 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Solskyddsmjölk Pumpspray För Barn SPF 50+

Clinians Solskyddsmjölk Pumpspray För Barn SPF 50+, 150 ml

  • Perfekt för känslig hud
  • Fri från parfym & färgämnen
  • Absorberas snabbt
183 kr 193 kr (1 220 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Sol de Ibiza Super Zinc Stick SPF 30

Sol de Ibiza Super Zinc Stick SPF 30, 45 g

  • För känslig hud - även tatuerad hud
  • Bredbandigt skydd mot UVA & UVB
  • För ansikte & kropp
230 kr (5 111 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Baby & Kids Organic Mineral All-In-One Holiday Cream SPF 30

Sol de Ibiza Baby & Kids Organic Mineral All-​In-​One Holiday Cream SPF 30, 100 g

  • Utan nanoteknologi
  • Vattenresistent & oparfymerad
  • För ansikte & kropp
299 kr (2 990 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Sol de Ibiza Magic Sun Oil SPF 15

Sol de Ibiza Magic Sun Oil SPF 15, 100 ml

  • För barn & vuxna
  • För ansikte & kropp
  • UVA/UVB-skydd med brett spektrum
460 kr (4 600 kr / l)

Leverans till 09. oktober

eco cosmetics Baby & Kids solkräm SPF 45

eco cosmetics Baby & Kids solkräm SPF 45, 50 ml

  • Absorberas snabbt
  • Vattenfast
  • Alkohol- & allergenfri
172 kr (3 440 kr / l)

Leverans till 09. oktober