Tillskottsnäring med de bästa ingredienserna

Produkter perfekt anpassade för de första levnadsåren

Högkvalitativ tillskottsnäring utvecklad för att följa barnet genom olika utvecklingsfaser. Sammansättningen är anpassad för att möta de dagliga näringsbehoven. Perfekt som en del av en varierad och balanserad kost.

Handla efter kategorier

Filtrera och sortera

Pris Varumärke Rekommenderad ålder från (barnmat) För vem? Produktegenskaper Certifikat och kvalitetsmärkningar Konsistens/administreringsform Höjdpunkter
Filter

Tillskottsnäring: 1 - 30 av 51 artiklar

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk ProBalance 2

Humana Tillskottsnäring Baserad På Komjölk ProBalance 2, 750 g

  • Från den 7:e månaden
  • Med GOS, ARA & DHA
  • C-vitamin
132 kr 166 kr (176 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologisk följdmjölk på komjölksbas Combiotik® 2

HiPP Ekologisk följdmjölk på komjölksbas Combiotik® 2, 600 g

  • Från 7 månaders ålder
  • Lämplig för alla tider på dygnet
  • Med omega-3 & omega-6 fettsyror
193 kr (322 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Beba Mjölkdryck JUNIOR 1+

Beba Mjölkdryck JUNIOR 1+, 800 g

  • Efter den 12:e månaden
  • Med vitamin A, C & D
  • Åldersanpassat proteininnehåll
230 kr (288 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Beba Supreme JUNIOR 1+ Dryck För Småbarn

Beba Supreme JUNIOR 1+ Dryck För Småbarn, 800 g

  • Från det första levnadsåret
  • Unikt HMO-komplex*
  • Hydrolyserat protein
345 kr (431 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Beba Mjölkdryck JUNIOR 2+

Beba Mjölkdryck JUNIOR 2+, 800 g

  • Från 2 års ålder
  • Med vitamin A, C & D
  • Åldersanpassat proteininnehåll
230 kr (288 kr / kg)

Leverans till 19. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk - Barnmjölk Combiotik® 1+

HiPP Tillskottsnäring Baserad På Komjölk -​ Barnmjölk Combiotik® 1+, 600 g

  • Från 1 års ålder
  • Naturliga mjölksyrakulturer
  • Med D-vitamin & kalcium
158 kr (263 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk ProBalance 3 (Med 5 HMO)

Humana Tillskottsnäring Baserad På Komjölk ProBalance 3 (Med 5 HMO), 750 g

  • Från den 10:e månaden
  • Med GOS, ARA, DHA & jod
  • Vitamin C & Vitamin D
166 kr (221 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Novalac Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 3

Novalac Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 3, 400 g

  • Från 1-3 år
  • Utvalda ingredienser
  • Med vitaminer & mineraler
149 kr (373 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 2

Töpfer Ekologisk Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 2, 600 g

  • Efter 6 månader
  • Krämigt recept
  • Tillfredsställer åldersanpassat
154 kr (257 kr / kg)

Leverans till 23. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 3

Töpfer Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 3, 600 g

  • Från den 10:e levnadsmånaden
  • Med omega-3- & omega-6-fettsyror
  • Perfekt efter amning
154 kr (257 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 4

Holle Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 4, 600 g

  • Från 12 månader
  • Innehåller många vitaminer
  • Mjölk från Tyskland
143 kr (238 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Pronutra-ADVANCE 2 Drickfärdig

Aptamil Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Pronutra-​ADVANCE 2 Drickfärdig, 200 ml

  • Efter den 6:e månaden
  • Blandning som är färdig att dricka
  • Behöver inte värmas upp
26 kr (130 kr / l)

Leverans till 12. oktober

Aptamil Tillskottsnäring Baserad På Komjölk HA 2

Aptamil Tillskottsnäring Baserad På Komjölk HA 2, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Hydrolyserat protein
  • Med DHA & ARA
270 kr (338 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bio Tillskottsnäring Baserad på Getmjölk 2

Holle Bio Tillskottsnäring Baserad på Getmjölk 2, 400 g

  • Från den 7:e månaden
  • Med DHA från algolja
  • Utan palmolja
202 kr (505 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Getmjölk 2

Töpfer Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Getmjölk 2, 400 g

  • Från 7 månader
  • Med ekologisk mjölk från Allgäu-regionen
  • Med Omega-3 & Omega-6
172 kr (430 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Milumil 2

Milupa Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Milumil 2, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Med vitamin C & D
  • Perfekt under perioden med tillskottsmatning
183 kr (229 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Tillskottsnäring Baserad på Komjölk Milupino Kindermjölk 1+

Milupa Tillskottsnäring Baserad på Komjölk Milupino Kindermjölk 1+, 1 l

  • Från 1 år
  • Drickklar & palmoljefri
  • Smakar gott både varmt & kallt
45 kr (45 kr / l)

Leverans till 09. oktober

Beba Supreme 2 Tillskottsnäring

Beba Supreme 2 Tillskottsnäring, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Endast laktos från kolhydratkällan
  • Utan stärkelse & palmolja
345 kr (431 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Holle A2 Ekologisk Uppföljningsmjölk 2

Holle A2 Ekologisk Uppföljningsmjölk 2, 400 g

  • Efter den 6:e månaden
  • Snabb & enkel tillagning
  • Äggfri & osötad
126 kr (315 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Följdmjölk på komjölksbas Barnmjölk Combiotik® 2+

HiPP Följdmjölk på komjölksbas Barnmjölk Combiotik® 2+, 600 g

  • För åldrar 2 år & uppåt
  • Drick varm eller kall
  • Med vitamin C & D
158 kr (263 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Combiotik® 3

HiPP Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk Combiotik® 3, 600 g

  • Från den 10:e levnadsmånaden
  • Lämplig för alla tider på dygnet
  • Med GOS & Metafolin
225 kr (375 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bebivita Barnmjölk 1+ På Komjölksbas

Bebivita Barnmjölk 1+ På Komjölksbas, 500 g

  • För barn från 1 år
  • Från koppen för emellan
  • Som en del av en måltid
97 kr (194 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bio Tillskottsnäring Baserad På Getmjölk 3

Holle Bio Tillskottsnäring Baserad På Getmjölk 3, 400 g

  • Lätt att förbereda
  • Från den 10:e månaden
  • Utan palmolja
202 kr (505 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Holle Ekologisk Följdmjölk på Getmjölksbas 4

Holle Ekologisk Följdmjölk på Getmjölksbas 4, 400 g

  • Från den 12:e månaden
  • Med vitamin C & D
  • Med DHA från algolja
184 kr (460 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 3 A2

Holle Ekologisk Tillskottsnäring Baserad På Komjölk 3 A2, 400 g

  • Från den 10:e månaden
  • Från europeiskt jordbruk
  • Gluten- & äggfri
126 kr (315 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Ekologisk Tillskottsnäring 2 – Baserad på Komjölk

Holle Ekologisk Tillskottsnäring 2 – Baserad på Komjölk, 600 g

  • Från den 7:e månaden
  • Med Demeter-mjölk
  • Enkel beredning
143 kr (238 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Bio Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 3

Holle Bio Tillskottsnäring Baserad på Komjölk 3, 600 g

  • Från den 10:e månaden
  • Enkel tillagning
  • Med Demeter-mjölk
158 kr (263 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Aptamil Tillskottsnäring På Komjölksbas Care 2

Aptamil Tillskottsnäring På Komjölksbas Care 2, 800 g

  • Efter den 6:e levnadsmånaden
  • Med åldersanpassad näringsprofil
  • Viktiga Omega 3 & 6
255 kr (319 kr / kg)

Leverans till 12. oktober

Fortsättningsmjölk på Komjölksbasis PROFUTURA DUOAdvance 2

Aptamil Fortsättningsmjölk på Komjölksbasis PROFUTURA DUOAdvance 2, 800 g

  • Från den 7:e månaden
  • Patenterad formel
  • Med oligosackarider från bröstmjölk
391 kr (489 kr / kg)

Leverans till 09. oktober

Bebivita Kindermjölk Baserad På Komjölk 2+

Bebivita Kindermjölk Baserad På Komjölk 2+, 500 g

  • För barn från 2 år & uppåt
  • Från koppen för emellan
  • Eller som en del av en måltid
97 kr (194 kr / kg)

Leverans till 12. oktober